wspólnie poszerzymy granice porządku 
Demo Sumariusz 1-2-3, admin(at)sumariusz.pl  

Podstawowe cechy systemu

Użytkownicy to mieszkańcy i personel zatrudniony we Wspólnocie.
Dla każdego z nich utworzone jest oddzielne konto. Po pierwszym zgłoszeniu do systemu, użytkownik jest proszony o ustanowienie swojego nowego hasła.
W swoim profilu możemy modyfikować szereg danych: ujawnić imię i nazwisko, podać adres e-mail, jeśli chcemy otrzymywać systemowe powiadomienia i komunikaty od innych użytkowników, opcjonalnie adres e-mail możemy ujawnić innym użytkownikom, możemy również ustanowić własny pseudonim autora wpisów na Blogu, Forum i w Projektach, ponieważ domyślnie autor ma nazwę ukryty.

Adres e-mail służy do przesyłania powiadomień generowanych przez system o zdarzeniach, dla których zarejestrujemy nasze zainteresowanie. Czyli w ten sposób możemy obserwować rozwój głosowania nad wybranym projektem lub pojawianie się nowych wpisów w wybranym wątku na Forum lub Blogu innego użytkownika.

Na adres e-mail innego użytkownika można przesyłać również wiadomości za pośrednictwem naszego systemu, jeśli adres został ukryty (za pomocą znacznika w profilu). Odbieranie maili można zablokować dla wybranych numerów lokali.

Projekty to sposób na bardzo szybkie zbieranie poparcia dla nowej Uchwały. Wyróżniliśmy następujące 3 etapy tego procesu.
  • nowy pomysł, najlepiej związany z jakąś dyskusją na Forum
  • idea, która przekroczyła próg 10% poparcia i autor zatwierdził projekt tekstu związanej z nią Uchwały
  • dojrzała Uchwała, z 50% poparciem, gotowa do formalnego zebrania podpisów
W każdym momencie możemy zmienić decyzje czyli poprzeć wybrany pomysł (przycisk Popieram) lub wycofać poparcie (przycisk Nie Popieram) albo wstrzymać się od głosu za pomocą przycisku Nie wiem. Dopiero po przekroczeniu 50% progu koordynator może wydrukować tekst Uchwały i zebrać bez straty czasu podpisy od popierających ją mieszkanców. System nie ujawnia 2 ostatnich miejsc ułamkowych poparcia w głosowaniu
czyli w praktyce nie widać, który właściciel podjął już decyzję.

Forum i Blogi to standardowe już mechanizmy na portalach społecznościowych. W naszym systemie służą dodatkowo jako pomocnicze opisy do tworzonych projektów Uchwał.

Ogłoszenia to dział przydatny do wymiany informacji o ofertach kupna i sprzedaży oraz o pracy.
Sumariusz.pl ©harlot 2011     Rejestracja     Regulamin     Warunki używania serwisu     Wersja demonstracyjna     Statut