wspólnie poszerzymy granice porządku 
Demo Sumariusz 1-2-3, admin(at)sumariusz.pl  
Ranking poparcia projektów

(2,4%) - aktualny wskaźnik sumy udziałów dla zarejestrowanych w portalu właścicieli.

W każdym momencie możemy zmienić decyzje czyli poprzeć wybrany pomysł (przycisk Popieram) lub wycofać poparcie (przycisk Nie Popieram) albo wstrzymać się od głosu za pomocą przycisku Nie wiem. Dopiero po przekroczeniu 50% progu koordynator może wydrukować tekst Uchwały i zebrać bez straty czasu podpisy od popierających ją mieszkanców.

System nie ujawnia 2 ostatnich miejsc ułamkowych poparcia w głosowaniu czyli w praktyce nie widać, który właściciel podjął już decyzję.

Gotowe projekty Uchwał Wspólnoty to takie, które w wersji elektronicznej przekroczyły próg 50% głosów poparcia liczonych udziałami właścicieli.

Wystarczy wtedy formalnie potwierdzić ten fakt za pomocą zebrania podpisów od popierających je osób. Podpisy oczywiście należy zbierać na stosownym formularzu pod treścią Uchwały podejmowanej zgodnie ze Statutem Wspólnoty.

Można też zgromadzić e-maile od właścicieli, jeśli Wspólnota dopuszcza tę formę głosowania.

Idei może być bardzo dużo - każdy mieszkaniec ma przecież wiele pomysłów. Dojrzewanie Uchwały będzie więc trwać jakiś czas, dlatego wyróżniliśmy następujące cechy idei na 3 etapach tego procesu.
  • nowy pomysł, najlepiej gdy związany z jakąś dyskusją na Forum
  • idea, która przekroczyła próg 10% poparcia i autor zatwierdził projekt tekstu związanej z nią Uchwały
  • Uchwała z 50% poparciem, gotowa do formalnego zebrania podpisów
Sumariusz.pl ©harlot 2011     Rejestracja     Regulamin     Warunki używania serwisu     Wersja demonstracyjna     Statut